Avustralyalı sanal kumar sitesi sahibi Laurence Escalante değeri 100 milyon dolar olan 2 yılda 120 hiper araçlık koleksiyon oluşturdu

Avustralyalı milyarder Laurence Escalante, en dikkat çekici hiper otomobil koleksiyonlarından birini oluşturuyor.

Kumarhane tarzı oyunların olduğu Virtual Gaming Worlds’ün kurucusu ve genel müdürü olan Escalante yaklaşık iki yıl önce koleksiyonunu oluşturmaya başladı.

Carscoop’un haberine göre şirketinin değeri 3 milyar dolardan fazla olan Escalante’nin, Batı Avustralya’nın Perth şehrindeki mülkiyetinde yaklaşık 120 araç var. Önümüzdeki yıl içinde yaklaşık 70 araç daha koleksiyona eklenecek.

Diğer pek çok koleksiyoncunun aksine Escalante arabalarını bir depoda tutmak yerine sık sık kullanıyor. Arkadaşlarının da rabaları kullanmasına izin veren Escalente’nin koleksiyonun toplam değeri 100 milyon doların üzerinde.

Son birkaç ay içinde koleksiyona eklenen araçlardan biri, Avustralya’da türünün tek örneği olan bir Aston Martin Valkyrie AMR Pro oldu.

Ayrıca bir çift McLaren Elvas’ı var. Yakın zamanda ise bir Mercedes-Benz SLR McLaren HDK’yı koleksiyonuna ekledi.

Boş zamanlarında ise bir Lamborghini Essenza SCV12 ve bir Ferrari FXX K Evo ile yarışıyor.

Koleksiyonunda yer alan diğer araçlardan bazıları ise Lamborghini Countach LPI 800-4, Bugatti Chiron Super Sport, McLaren P1, Ferrari Daytona SP3 ve Bugatti Bolide yer alıyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir