Nusret’ten Akdeniz’deki Tatil Cenneti Ibiza Adası’nda dev proje

Et restoranları kadar sosyal medyada paylaştığı videolarla da dünya çapında üne kavuşan Nusret Gökçe, zincirine yeni bir halka ekliyor. Gökçe, İspanya’nın Akdeniz’de bulunan ünlü tatil adası Ibiza’da büyük bir proje başlattı. Adanın kalbi kabul edilen liman bölgesinde temeli atılan komplekste restoranlar, otel ve rezidanslar bulunacak. Gökçe, İspanya’daki ilk restoranının da yer alacağı projeyi ağustos ayında sosyal medya hesabından duyurmuş ve “Hayatımın en önemli projesi” ifadesini kullanmıştı.

7 ÜLKEDE RESTORANI VAR

Nusret zaman zaman restoranındaki fiyatlarla tartışma yaratsa da Türkiye’de 9, ABD’de 7, Birleşik Arap Emirlikleri’nde 2, Yunanistan, Suudi Arabistan, İngiltere ve Katar’da da birer restoranı var. İspanya’da açılacak restoran ise zincirin 23’üncü halkası olacak.

TUZ DÖKME HAREKETİ İLE ÜNLENDİ

Gökçe, sosyal medyada paylaştığı “dirsek üzerinden yemeğe tuz dökme” hareketi ile büyük ün kazandı. Bu hareket restoran zincirinin sembolü haline geldi. Gökçe de dünyada ‘Salt Bae’ diye anılmaya başladı.

Bostancı Kasaplar Çarşısı’nda çıraktı, yıldızların tercihi oldu

Erzurum’da 1983’te dünyaya gelen, maddi nedenlerden okulu altıncı sınıfta bırakmak zorunda kalan Nusret Gökçe, mesleğe İstanbul Bostancı Kasaplar Çarşısı’nda çıraklık yaparak başladı. O dönem zaman zaman günde 18 saat çalışan Gökçe’nin hayatını değiştiren ise 2007’de kasap-restoran konseptinde çalışmaya başlaması oldu. Borca girerek önce Arjantin’e sonra da ABD’ye gitti. Buradaki kasap ve et restoranlarını inceledi. 2010’da kurduğu Nusr-et Steakhouse ile dünya çapında üne kavuştu. Servis yaptığı ünlüler arasında Leonardo DiCaprio, David Beckham, Lionel Messi, Maradona, Suudi Prens Talal Bin Abdülaziz gibi isimler de var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir