Usta Analist: LINK, Bitcoin Değil Bu Altcoin Patlama Yapacak!

Kripto para piyasası yeni bir ivme yakalamak için mücadele ediyor. Ligin ön sıralarında bugün bir değişim oldu. Lider altcoin Ethereum rakibi Solana, Ripple’ı çevirerek beşinci sıraya yerleşti. Diğer tarafta Ethereum bir türlü momentumunu bulamıyor. Ancak, tecrübeli bir kripto analisti, önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum’un patlayıcı bir ralli için zemin hazırladığını söylüyor. Öte yandan LINK için önemli bir engelden bahsediyor.

Analist, lider altcoin için %60’lık bir patlama öngörüyor!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, yılın sonuna yaklaşırken piyasa ayıların hakimiyetinden kurtulmak için mücadele ediyor. Bununla birlikte, lider altcoin Ethereum, göreceli olarak sakin bir seyir izliyor. Ancak, bu durum değişmek üzere olabilir! Tecrübeli kripto analisti Ali Martinez, insanların varlığı giderek daha fazla satın almaya başladığı bir birikim döneminden sonra ETH’nin mevcut değerinden %60’tan fazla artabileceğini söylüyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Ethereum şu anda yükselen bir üçgenden kopuş bölgesini yeniden test ediyor. Bu da daha fazla tırmanış için hazırlık yapıldığına işaret ediyor. ETH gözünü 3.500 dolarlık daha yüksek bir hedefe gitmeden önce 2.150 dolar ile 1.900 dolar arasındaki fiyat aralığı birikim için ideal bölge olabilir.

Kaynak: Ali Martinez

Grafiğine bakıldığında, analist Fibonacci geri çekilme seviyelerini kullanarak lider altcoin’in yükselen üçgen fiyat modelinden çıkarak 3.372 dolar seviyesini geçebileceğini tahmin ediyor. Bu arada Ethereum, son 24 saat içinde %1’lik bir düşüş gördü. Token, yazı sırasında 2.228 dolardan işlem görüyor.

20 dolarlık LINK için bu seviye kritik!

Analist daha sonra merkezi olmayan oracle ağı Chainlink’e (LINK) bakıyor. LINK için önemli bir direnç seviyesi belirlemek amacıyla kripto adreslerini kâr eden, eşitliği bozan veya para kaybeden olarak sınıflandıran Fiyat Çevresindeki Karda/Zararda (IOMAP) metriğini kullanıyor. Analist, LINK için şu değerlendirmesini paylaşıyor:

20 dolarlık Chainlink’i mi bekliyorsunuz? İlk olarak, 15 dolarda aşılması gereken büyük bir engel var. Burada, 19.000 adres yaklaşık 73,6 milyon LINK tutuyor. Bu direnci kırmak kilit önem taşıyor. Bu direnç aşıldığında, LINK yükselişini sürdürmek için iyi bir konuma sahip olabilir.

Kaynak: Ali Martinez

Bu arada, LINK yazı sırasında günlük bazda %0,83 artışla 14,89 dolardan işlem görüyordu. Dolayısıyla, Chainlink analistin belirttiği kritik seviyenin hemen altında duruyor.

Bitcoin için iki kritik seviye

Son olarak analist, Bitcoin’in (BTC) azalan bir üçgen fiyat formasyonu oluşturduğu konusunda uyarı yapıyor. Bitcoin’in hangi yönde büyük bir hamle yapabileceğini belirlemek için iki önemli hedefi yakından izlediğini söylüyor. Bu doğrultuda analist, şu seviyelere dikkat çekiyor:

Bitcoin saatlik grafikte alçalan bir üçgen oluşturuyor. Odaklanılan kilit seviyeler? 41.900 dolar ve 40.700 dolar. Bu aralığın üstünde veya altında belirleyici bir kapanış, ilgili yönde %8 ila %9 oranında keskin bir BTC fiyat hareketini tetikleyebilir.

Kaynak: Ali Martinez

Bu arada Bitcoin, son 24 saatte %0,95 düşüşle, yazı yazıldığı sırada 43.800 dolardan işlem görüyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir