Victoria’s Secret Meleği Frida Aasen: Türkiye’yi Çok Seviyorum, Baklavaya Bayılıyorum

Dosso Dossi Fashion Show’un vitrini olarak gözler önüne serilen defilelerde bugüne kadar aralarında Miranda Kerr, Adriana Lima, Alessandra Ambrosio, Bar Rafaeli, Izabel Goulart, Kendall Jenner, Paris Hilton, Cindy Kimberly ve Irina Shayk’ın da aralarında yer aldığı birçok ünlü model podyuma çıktı. Bu yıl ise baş manken olarak podyuma çıkan ünlü model Norveçli Frida Aasen oldu. Aasen’e Dosso Dossi Fashion Show’un defilesinde 70 meslektaşı eşlik etti. ‘Yeryüzü kaynaklarının doğru kullanımına’ dikkat çekmek amacıyla özel olarak hazırlanan podyumda 2024 ilkbahar – yaz kreasyonlarından oluşan Türk tekstil ürünlerini tanıtıldı. Ünlü modeller her yıl Türkiye’ye gelerek Dosso Dossi Fashion Show’da podyuma çıkarak aynı zamanda Türkiye’nin tanıtımında da önemli rol oynuyor.

Antalya’da defilenin bitiminin ardından ANKA Haber Ajansı’na konuşan Frida Aasen, Türkiye’ye ikinci gelişi olduğunu, Kapadokya, Bodrum ve İstanbul’da bulunduğunu anlattı. Aasen, şunları söyledi:

“ÇOK ÇALIŞMAK SİZE OLGUNLUK KATIYOR İYİ Kİ DE ÇOK ÇALIŞTIM VE BAŞARDIM”

Defilenin baş mankeniydiniz, teklif geldiğinde neler hissettiniz? Bu projeyi kabul etmenizdeki en büyük etken neydi?

– Daha önceden izlemiştim. O yüzden de bir bilgim vardı. Prodüksiyonun ne kadar güzel bir duygu olduğunu biliyordum. Geldiğinde bu teklif hemen kabul ettim. Sebebi bu. Bu şovun bir parçası olmak ve tekrar Türkiye’ye gelmek benim için çok güzel bir duygu.

Tekstil ve beyaz eşya konusunda Türkiye en büyük ihracatçılardan. Türk malı elbise ya da beyaz eşya kullandınız mı? Kullandıysanız memnun kaldınız mı?

– Türk malı kıyafetleri kesinlikle giyiyorum. Zaten kullandığım bir şey. Ama evimizi yapıyoruz belki çok güzel şeyler bulabiliriz Türk malı beyaz eşyalarında.

Tüm dünyanın tanıdığı bir top modelsiniz. Geriye bakınca, en çok zorlandığınız dönem nedir?

– Açıkçası hayatımın en baş dönemi benim için en zoruydu. Çünkü hiçbir şey bilmiyorsunuz. Dilini bilmiyor musunuz, yaşamı bilmiyorsunuz. Çok çalıştım gerçekten de ama bu sizi büyütüyor. Çok çalışmak size olgunluk katıyor. İyi ki de çok çalıştım ve başardım.

“DÜNYANIN EN SEKSİ KADINI RİHANNA”

Türk kadınlarını nasıl buluyorsunuz?

– Türk kadınları her zaman çok güzel ve çok bakımlı.

Sizi en çok mutlu eden şey nedir?

– Ailemle olmakla ve onlarla güzel yemekler yemek bence en güzeli bu.

Yeni evlendiniz mutluklar dileriz. Anne olmayı düşünüyor musunuz?

– Kesinlikle bir gün anne olmak istiyorum. Çok istiyorum… Ama gelecekte.

Hayatta yapmak istediğin en önemli şey nedir?

– Açıkçası eşimle yapmak istediğimiz çok şey var . Planlarım var, kariyer planlarım var, hayata dair yapacaklarım var. O yüzden de daha yapacağım çok şey var.

Dünyanın en seksi kadınlarından birisiniz. Sizce başka hangi seksi kadınlar var ve en seksi erkek kim? Eşiniz dışında tabii ki?

– Rihanna. Onun güveni, tarzı kesinlikle Rihanna diyebilirim.

“TÜRK YEMEKLERİNDEN TATLILARA BAYILIYORUM”

Türkiye’yi nasıl görüyorsunuz? Hiç dolaşma fırsatı buldunuz mu?

– Türkiye’yi çok seviyorum. İnsanlar burada gerçekten çok misafirperver. O yüzden de insanlar buraya geldiklerinde mutlu oluyor. Bu ikinci gelişim. Kapadokya, İstanbul ve Bodrum’a gittim.

Türk yemeklerini nasıl buldunuz?

– Tatlılara bayılıyorum. Baklavaya bayılıyorum. Ama Türk kahvaltısını da çok seviyorum. Bir çok çeşit peynir var. Ve çok lezzetli. Çok beğeniyorum.

“GÜZELLİĞİN İÇTEN GELDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

Güzellik sırlarınız neler?

– Açıkçası güzelliğin içten geldiğini düşünüyorum. Mutlu olmak huzurlu olmak. Ama bir yandan da bazı yaptığım şeyler var. Düzenli uykumu alıyorum, sağlıklı besleniyorum ve sürekli spor yapıyorum. Bunlar beni formda tutuyor.

Bizim aracılığımızla iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı?

– Çok mutluyum burada olmaktan. Çok teşekkür ediyorum beni destekledikleri için. Ben Dosso Dossi Fashion Show’da olmaktan gerçekten mutluyum inşallah tekrar geleceğim. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir